Wyciekająca woda w budynkach mieszkalnych jest poważnym problemem, ponieważ powoduje w poszczególnych lokalach uszkodzenia: ścian, sufitów, posadzek, a nawet wyposażenia lokalu. Długo utrzymująca się wilgoć jest też niezdrowa. Jeżeli właściciel próbuje osuszyć ścianę lub podłogę, a problem powraca, najprawdopodobniej dochodzi do stałych przecieków wody. Jak je wykryć?

Samodzielna lokalizacja miejsca wycieku wody w ścianie lub pod posadzką nie jest łatwa. Dlatego należy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy znają skuteczne i szybkie metody lokalizacji wycieków wody. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą.

W jaki sposób powstają wycieki wody - Warszawa?

Instalacja grzewcza lub wodna, która została w ukryta w ścianach lub w podłogach jest budowlanym standardem znanym od dawna. W ten prosty i wygodny sposób ukrywa się nieestetycznie wyglądające rury. Rozwiązanie to najczęściej działa przez wiele lat bezawaryjnie. Jednak po jakimś czasie z powodu zużycia starzejących się rur lub nieodpowiedniej ingerencji człowieka, dochodzi do rozszczelnienia instalacji w ścianie lub w posadzce, a w konsekwencji do przecieków wody. Drugą przyczyną może też być wadliwa instalacja wodna.

Jak zlokalizować i zaradzić powstałej nieszczelności instalacji wodnych, sanitarnych lub instalacji ogrzewania podłogowego w naszym domu?

Lokalizacja wycieków w Warszawie to kompleksowe usługi, które na terenie stolicy świadczy nasza firma. Dotyczą przede wszystkim:

 • sprawdzenia szczelności instalacji wodnej,

 • lokalizacji wycieków wody (znalezienie miejsca, gdzie jest źródło awarii),

 • naprawy uszkodzonej instalacji w postaci usunięcia drobnych usterek, jak i wykonania bardziej skomplikowanych prac.

Wykrywanie wycieków wody - Warszawa i okolice

Na czym polega lokalizacja wycieków wody i jakie czynności trzeba wykonać, by zlokalizować miejsce wycieku, a także poznać przyczynę powstałej nieszczelności?

Profesjonalne usługi wykrywania nieszczelności to sześć podstawowych, bezinwazyjnych sposobów lokalizowania wycieków wody. Metody bezinwazyjne oznaczają sytuację, która nie wymaga kucia ścian, by skutecznie znaleźć i określić źródło awarii. Fachowcy korzystają z następujących metod, które sprawdzają się w większości przypadków:

 1. Pomiar wilgotności ścian

Jest to najprostszy, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób określenia miejsca wycieków wody. W tym wypadku lokalizacja przecieków wymaga użycia podstawowego sprzętu pomiarowego, który umożliwia wykrywanie przecieków. Warto jednak wiedzieć, że ta metoda nie jest precyzyjna. Służy przede wszystkim do zawężenia obszaru poszukiwań i najczęściej fachowcy stosują ją jako wstęp do dalszych badań, które jednoznacznie pozwolą wykryć miejsce awarii.

 1. Próby ciśnieniowe

Wykonanie prób ciśnieniowych, zwanych również próbami szczelności, to podstawowa usługa, która pozwala na skuteczne wykrywanie wycieków wody. Żeby wykonać próbę ciśnieniową, należy posłużyć profesjonalnym sprzętem, jakim jest manometr wzorcowy. Jest to urządzenie, które pracuje z dokładnością odczytu 0, 01 MPa. Fachowiec podłącza je do instalacji wodnej w budynku. Próba trwa zazwyczaj około 2, 5 godziny i pozwala stwierdzić, czy w instalacji jest przeciek. Próbę szczelności instalacji wodnej przeprowadza się przy zastosowaniu powietrza, przy wykorzystaniu ciepłej i zimnej wody. Podczas wykonywania prób ciśnieniowych nie wolno korzystać z wody. Jej dopływ musi więc w tym czasie być zamknięty.

 1. Badanie kamerą termowizyjną

Kamera termowizyjna rejestruje obraz w podczerwieni. Polega to na wykrywaniu promieniowania cieplnego, jakie emitują obiekty, a wynik określa się na podstawie zakresów temperatury w odpowiednich kolorach. Dzięki metodzie termowizyjnej możliwe jest lokalizowanie wycieków Warszawa pochodzących z instalacji wody użytkowej lub instalacji grzewczych - centralnego ogrzewania. Jest bardzo pomocna przy zalaniu, zwłaszcza, że uszkodzone instalacje mogą znajdować się zarówno w podłodze, stropie czy ścianie budynku. By metoda okazała się w pełni skuteczna, instalacja musi przez cały czas pracować i być napełniona wodą. Lokalizacja wycieku wody Warszawa przy pomocy kamery termowizyjnej wymaga:

 • optycznej dostępności danej powierzchni,

 • braku dodatkowych źródeł ciepła, które mogłyby zakłócić obraz ściany, stropu, czy posadzki,

 • izolacji termicznej (dot. ogrzewania podłogowego).

Termowizja daje szybki i precyzyjny wynik, dzięki czemu fachowcy rozkuwają tylko określony fragment powierzchni, co zdecydowanie ułatwia pracę i zmniejsza koszty naprawy.

 1. Badanie gazem znacznikowym

Skuteczne wykrywanie wycieków Warszawa przy pomocy gazu znacznikowego polega na wprowadzeniu w instalacjach wodnych tak zwanego gazu obojętnego, który jest bezwonny i niepalny. Używana jest bezpieczna dla zdrowia mieszanka azotu i wodoru. Lokalizacja wycieków Warszawa tą metodą polega na wprowadzeniu mieszaniny gazowej do instalacji przez zawór na przyłączu. Jeśli w instalacji jest nieszczelność lub jakaś wada powodująca przeciek, gaz znacznikowy w tym miejscu wydostaje się na zewnątrz. W precyzyjnej lokalizacji wycieków pomaga specjalny detektor.

 1. Badanie kamerą inspekcyjną

Kamera inspekcyjna to specjalistyczny przyrząd, który służy do precyzyjnego wykrywania przecieków. Wykorzystuje się ją w instalacjach kanalizacyjnych. Fachowiec posługujący się profesjonalnym sprzętem wprowadza kamerę do instalacji i od środka robi przegląd rur kanalizacyjnych. Dzięki temu odnajduje usterki w instalacji kanalizacyjnej nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

 1. Metody akustyczne

Zlokalizowaniu wycieku służą też specjalistyczne metody akustyczne, w których wykorzystuje się takie przyrządy, jak:

 • korelatory,

 • mierniki ultradźwiękowe,

 • geofony.

Każdy wyciek emituje fale dźwiękowe, które pomagają w jego lokalizacji. Korelator mierzy szum w określonych punktach instalacji. Nieprawidłowości wskazują na miejsce zdarzenia.

 1. Inne metody lokalizacji wycieku wody

Lokalizacja wycieków wody Warszawa to również możliwość zastosowania specjalistycznych barwników czy dymu. Pierwszy sposób służy do lokalizacji wycieków z instalacji kanalizacyjnych, a metody dymowe stosuje się zazwyczaj w lokalizacji nieszczelności dachów.

Lokalizacja wycieków wody Warszawa i okolice - co oferujemy?

Szukanie wycieku Warszawa polega na wykonaniu serii różnych pomiarów. Dzięki nim odkrywamy źródło przecieku. Miejsce nieszczelności pozwala na ustalenie skutecznego sposobu poradzenia sobie z problemem.

Od wielu lat nasza firma zajmuje się lokalizacją wycieków na terenie Warszawy. Jesteśmy wysokiej klasy specjalistami w swojej branży, którzy pracują wykorzystując profesjonalny i innowacyjny sprzęt oraz stosując sprawdzone, ale też nowoczesne i przede wszystkim skuteczne metody wykrywania przecieków. W efekcie bezbłędnie określamy źródło przecieku i dzięki temu rekomendujemy najskuteczniejszy sposób eliminacji problemu. Doradzamy skuteczne i optymalne rozwiązania w atrakcyjnych stawkach.

Nasza oferta obejmuje:

 • próby ciśnieniowe instalacji wodnej z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu;

 • wykonanie protokołu próby szczelności;

 • termowizyjne badania poszczególnych przestrzeni i elementów;

 • próby szczelności instalacji wodnych z wykorzystaniem gazu znacznikowego;

 • wykrywanie przecieków z wykorzystaniem UV, szczególnie skuteczne w kontekście kanalizacji;

 • inspekcję rur kanalizacyjnych z wykorzystaniem innowacyjnej kamery inspekcyjnej;

 • naprawy uszkodzonej instalacji – zarówno drobnych usterek, jak i bardziej skomplikowanych problemów;

 • szczegółowe badania dotyczące wilgotności poszczególnych ścian – metody inwazyjnej i nieinwazyjne;

 • osuszanie i zabezpieczenie przed pleśnią.

Jeśli masz problem w swoim domu z nadmierną wilgocią lub zalaniem, skontaktuj się z nami i zapytaj o skuteczną lokalizację wycieku. Zapraszamy.